Blog

Etkileşimli Tahtalar Nasıl Çalışır?

Etkileşimli tahtalar, teknolojik yapıdan en dayanıklı video görüntü, medya oynatıcı ve tahta görevini üstlenirler. Ancak bunu sağlayabilmek için arka planda devasa bir çalışma potansiyeli var. Sadece bir etkileşimli tahta üretebilmek için dahi milyonlarca satır bilgisayar kodu yazılır. Fiziki temasa uygun olması açısından dokunmatik ekran üretilir, kasa üretilir. Kumandasından kalemine kadar her şey bir ayrıntıdır. Ancak onu çalıştıran asıl güç eğitim aşkıdır. Öğrencilerin göreceği eğitimin daha kaliteli olabilmesi için üretilmiş olan etkileşimli tahtalar, arkasında devasa bir misyonu taşır. Biz insanlar, bir odak noktasına ortalama olarak 3 dakikamızı ayırabiliriz. Nitekim kara tahta zamanında da bu durum aynıydı. Ancak etkileşimli tahta ile bu durum değişti.

Etkileşimli Tahta Dikkat Dağıtır mı?

Etkileşimli tahta kesinlikle dikkat dağıtmaz. Esasen etkileşimli tahtanın üretilmesindeki en büyük amaç dersten sıkılan öğrencinin tekrar derse döndürülmesini sağlamaktı. Ancak bunu zorla “Evladım buraya bak” uyarısı ile değil de ilgisini çekecek yeni içerikler sunarak yapmaktı. Ancak bunu nasıl yapacağını yıllarca düşünen HNC uzmanları sonunda HNC dokunmatik LED ekranı geliştirdi. Bu ekran hem bir medya oynatıcı hem de bir tahta görevini üstlendi. Medya oynatıcı sayesinde eğlenceli ders içerikleri, can sıkmayan güzel görüntüler ve çeşitli eğlenceli içerikler sayesinde öğrenci çok daha pratik ve çok daha hızlı bir şekilde tekrar derse döndürülmüş oldu. Bu HNC’nin başarısı oldu.

etkileşimli tahta

Okulumuza HNC Etkileşimli Tahta almalı mıyız?

Bu sorunun cevabı net olarak evet. 20 kişilik bir sınıfta ilgi çok hızlı bir şekilde başka bir noktaya kayar. Yandaki arkadaşın saçına, telefondan gelen bildirime, öğretmenin gözlüğüne, dışarıdan gelen seslere. Ama HNC etkileşimli tahta sistemleri sayesinde bu ilgi direkt olarak ders üzerinde toplanmış olur. Çünkü HNC etkileşimli tahta teknolojisi sayesinde öğretici kişi, öğrencisinin dikkatini toplayacak içerikleri HNC tahta ile sunabilir.

Benzer İçerikler