Blog

Devlet okullarında akıllı tahta

Akıllı tahta kullanımları yayıldıkça artık Özel Eğitim Kurumları ile birlikte devlet okullarında da kullanım alanları yaratılıyor. Özellikle bu alanda yapılan projeler doğrultusunda devlet okullarındaki akıllı tahta kullanım oranlarında hızlı bir artış yaşanıyor.

Akıllı tahta kullanımının eğitime sağlamış olduğu önemli katkılar devlet okullarının da dikkatini çeken noktaların başında geliyor. Özel eğitim kurumlarında akıllı tahta kullanımı çok hızlı bir şekilde yayılıyor olsa da devlet okulları bu alanda ayrılmış oldukları özel bütçeleri de akıllı tahta kullanımına geçiyor.

Milli Eğitim Bakanlığı devlet okullarında akıllı tahta kullanımını destekleyen açıklamalar yapıyor. Devlet okullarında eğitim gören tüm öğrencilerin akıllı tahtanın sağlamış olduğu faydalardan etkin bir şekilde yararlanabilmesi adına bu alanda önemli gelişmeler ve iyileştirmeler yaşanıyor.

Birçok devlet okulunda aktif olarak kullanılmaya başlayan akıllı tahtaların eğitime ve öğretime sunmuş olduğu kolaylıklar her zaman göz önünde bulunduruluyor. Ve bu süreçte yapılan çalışmalar en kısa sürede tüm Devlet okullarının akıllı tahta kullanımına geçmesini destekleyen şekilde karşımıza çıkıyor. Son dönemlerde akıllı tahta modelleri ile birlikte etkileşimli tahta modelleri de devlet okullarında tercih ediliyor.

akıllı tahta

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından da desteklenen akıllı tahta kullanımının devlet okulunda okuyan öğrencilere sağlamış olduğu katkılar nelerdir diye merak eden ebeveynler için bu katkıları birkaç maddede sıralayalım. İşte Akıllı tahtaların eğitim ve öğretime katmış olduğu fayda ve kolaylıklar;

  • Akıllı tahtalar öğrencilerin daha çabuk öğrenmesine katkı sağlıyor
  • Akıllı tahtalar öğrencilerin daha yaratıcı düşünmelerine katkı sağlıyor
  • Akıllı tahta ile işlenen derslerin daha kalıcı ve güçlü olduğu görülüyor
  • Akıllı tahtalarla sağlanan sanal ortamda her türlü not ve dokümanlar üzerinde işlem yapılabiliyor
  • Akıllı tahta kullanımları ile öğretmenler daha keyifli ders işlerken öğrenciler ders dinlemekten büyük zevk alıyor.
  • Akıllı tahtalar öğretmen ve öğrenci grup etkileşiminde önemli bir etki yaratıyor
  • Akıllı tahta kullanımı sayesinde öğretmen, öğrenci ve veliler istedikleri zaman daha önce işlenmiş olan derslere erişim sağlayabiliyor.
  • Akıllı tahtalar ile işlenen tüm derslerde ses ve renk gibi etkiler ön plana çıkarken aynı zamanda dokun, sürükle gibi etkinlikler öğrencilerin dersi daha iyi bir şekilde motive olmasına olanak sağlıyor.

Benzer İçerikler