Blog

En İyi Akıllı tahta Modelleri

En iyi akıllı tahta modellerini sizler için derleyerek oluşturmuş olduğumuz listeye aşağıdan erişim sağlayabilirsiniz.

Kalemli Akıllı tahta Modelleri

Kalem ile beraber etkileşime geçen kalemli akıllı tahtalar, ultrasonik ses dalgaları ile beraber hizmet göstermektedir. Genel olarak tahtaların köşesinde yer almakta olan ses dalgalarını ayırt edebilen bir cihaz sayesinde dijital kalem ile etkileşim sağlanmakta ve ses dalgaları cihaz tarafından ayırt edilebilmektedir. Dijital kalem ile etkileşime geçen akıllı tahta, tahta üzerinde işlem yapılabilmesini sağlamaktadır.

Genel olarak bu tahta sisteminde yer alan kalemler pil yardımı ile çalışmaktadır. Pilin ucuna baskı yapıldığında ses dalgaları otomatik olarak oluşarak cihaza gönderilmektedir. Bu cihaz, kalem tarafından çıkan ses dalgalarını belirli noktalara iletmek sureti ile bireylerin tahtaları kullanmasını sağlamaktadır. Bu akıllı tahta modelleri diğer türlere göre daha eski olabilmektedir.

Rezistif Yüzeyli Akıllı tahta Modelleri

Günümüz teknolojisinde kullanılan dokunmatik ekranlı akıllı tahta sistemlerinden olan bu sistem, ekrana bir baskı uygulanması sureti ile çalışma göstermektedir. Bu baskılar, ekranda elektriksel bir sinyal oluşmasına olanak sağlamaktadır. Oluşmakta olan bu sinyaller, ekran üzerinde yer alan ayraçlar sayesinde algılanmakta ve işlem yapılmaktadır.  Rezistif Yüzeyli Ekranlar, çoklu dokunmaya olanak sağlamamaktadır. Sadece tek tıklamalara izin vermektedir. Bu akıllı tahtalar yazı tahtası olarak kullanılamamaktadır. Yüzün herhangi bir zarar görmemesi adına da sıvı ile teması asla önerilmemektedir.

en iyi akıllı tahta modelleri

Kızılötesi Akıllı tahta Modelleri

Kızılötesi akıllı tahtalar, günümüzde genel olarak bir takım kurumlar tarafından fazlaca tercih edilen akıllı tahta ürünlerinin başında gelmektedir. Günlük hayattan fazlaca bildiğimiz bir sistemin tekrar yorumlanması ile ortaya çıkan kızılötesi akıllı tahtalar, evimizde olan kumandalar gibi çalışmaktadır. Bu ürünlerin ana çalışma mantığı, bir noktadan çıkan kızılötesi sinyalini hedef noktaya ulaştırarak, hedef noktanın gereken işlemi sağlamasına dayanmaktadır.

Bu akıllı tahta türünde genel olarak akıllı tahtaların tüm kenarlarında boylu boyuna yer alan kızılötesi sinyallerini toplamakta olan kartlar sayesinde sinyal gönderilmekte ve işleme alınmaktadır. Böylece elinizde bir kalem olmasına gerek olmaksızın akıllı tahtayı kullanabilmekte ve yazı yazabilmektesiniz.