Blog

Devlet okullarında akıllı tahta kullanımı

Devlet okullarında akıllı tahta kullanımı sadece ilköğretim seviyelerinde değil ilk, orta ve lise eğitimi sürelerinde de başarılı ve sorunsuz bir şekilde sağlanmaktadır. Devlet okulları, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından finanse edildiğinden dolayı genel olarak tüm okullarda teknolojik tüm çözümler bulunmaktadır. Böylece süreç başarılı bir şekilde işlemekte ve kendisini sürdürmektedir.

Devlet okullarında akıllı tahta kullanımı yaygın olarak kullanılmaya başlaması dokunmatik teknolojilerin ortaya çıkması ile başlamış ve günümüzde artık en üst düzeye kadar çıkmış durumdadır. Akıllı tahta sistemleri temel olarak bilgisayarlar ile dokunmatik ekranların birleşmesi ile ortaya çıkmış durumdadır. Bu nedenle bu iki sistemin ve teknolojinin başarılı bir şekilde gelişmesi de ortaya başarılı sonuçlar çıkarmayı başarmıştır. Bu nedenle genel olarak akıllı tahtalar üzerinde kullanılan iletişim sistemleri genel olarak Windows olurken akıllı tahtaların ekranları da mutlaka dokunmatik ekranlardan oluşmakta ve bu şekilde kendini sürdürmektedir.

Devlet okullarında akıllı tahta kullanımı hangi modeller ile yapılmaktadır?

Devlet okullarında Fatih projesi kapsamında üretilmekte olan son sistem akıllı tahtalar kullanılmaktadır. Devlet okullarında kullanılmakta olan akıllı tahtalar ile video izleyebilir, Z-kitap çalıştırabilir ve akıllı tahtalarınızı dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

devlet okullarında akıllı tahtaDevlet okullarında akıllı tahta kullanımı zorunlu mu?

Devlet okullarında sadece akıllı tahtaları değil normal beyaz tahtaları da kullanmanız mümkün olabilmektedir.

Sadece Devlet okullarında akıllı tahta kullanımı mı var?

Hayır, bazı özel okul ve dershaneler de akıllı tahta kullanımı sağlamaktadır.

Devlet okullarında akıllı tahta kullanımı ne zamandan beri var?

Devlet okullarında Fatih projesi dahil olduğu günden itibaren akıllı tahta kullanımı bulunmaktadır.

Devlet okullarında akıllı tahta kullanımı hangi proje ile geldi?

Devlet okullarına akıllı tahta kullanımını sağlayan projenin ismi Fatih projesidir. Fatih projesi geldikten sonra devlet okullarında akıllı tahta kullanımları da başlamış oldu.

Devlet okullarında akıllı tahta kullanımının avantajları nelerdir?

Devlet okullarında akıllı tahta kullanımlarının birçok farklı avantajı bulunmaktadır. Bu avantajlar saymakla bitmese de başlıca avantajları;

  • Çok daha kısa sürede çok daha fazla soru görmek,
  • Öğrencilerin çok daha kolay bir şekilde ilgisini çekmek,
  • Video ile anlatılan konuları pekiştirmek,
  • Sadece bir kitaba bağlı kalmaktan kurtulmak,

Gibi birçok avantaj akıllı tahta kullanımları ile beraber karşımıza gelmektedir..