Blog

Akıllı tahta kitapları indir

Akıllı tahtaların kullanılmış olduğu Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı ilköğretim, ortaöğretim ve lise düzeyi eğitim veren okullar hem görsel hem işitsel olarak öğrencilere hizmet vermekte ve eğitimler verilmektedir. Ayrıca bu akıllı tahta sistemlerinde elektronik kitap teknolojisi de fazlası ile kullanılmakta ve tercih edilmektedir.

Akıllı tahta Kitapları Nedir?

Akıllı tahta kitapları indirmek isteyen bireyler genel olarak sistem üzerinden açacakları elektronik kitaplar ile ders görebilmekte, metin okuyabilmekte ya da hem görsel hem de işitsel duyularını kullanarak tüm işlemlerini başarılı bir şekilde tamamlayabilmektedir.

Akıllı tahta Tüm PDF Dosyalarını Açıyor Mu?

Akıllı tahtalar, sistem üzerinde .PDF uzantısına sahip olan tüm PDF dosyalarını açabilmektedir.

Akıllı tahtalarda Kullanılan Z-Kitap Nedir?

Akıllı tahtalarda da kullanılan teknolojilerden birisi olan Z-Kitap teknolojisi, Milli Eğitim Bakanlığı’nın ders öğretim planlarıyla programlarının yer almış olduğu, yazılı ve görsel dokümanların dijital platformlar üzerinde sunulmasına denmektedir. Zenginleştirilmiş içerikler olarak sunulmakta olunan Z-Kitap teknolojisi bakanlık tarafından okullarda da kullanımı teşvik edilen bir sistem olarak bilinmektedir. Zenginleştirilmiş içeriklere sahip olan ders müfredatına göre hazırlanan Z-kitaplar, öğrencilere oldukça büyük katkılar sunabilmektedir.

Akıllı tahtalarda Video İzlenir Mi?

Evet, dersin öğretmeni tarafından uygun görüldüğü taktirde akıllı tahtalarınızda video izleyebilir ve dersi videolardan daha hızlı bir şekilde pekiştirebilirsiniz.

Akıllı tahtalarda Şekil Çizilir Mİ?

Akıllı tahtalar üzerinde daha önce çizilmiş olan şekilleri bulabilir, açabilir, inceleyebilir ve üzerinde işlem yapabilirsiniz. Buna ek olarak akıllı tahtalar üzerinde sizler de dilediğiniz geometrik şekli çizerek oluşturabilirsiniz.

Akıllı tahta Soru Çözmek Kolay Mı?

Akıllı tahtalar üzerinde yer alan dokunmatik ekran sayesinde her türlü işlemi kolay bir şekilde yapmanız mümkün olabilmektedir. Bu konuda herhangi bir endişe yaşamanıza gerek yoktur.

akıllı tahta

Akıllı tahta Üzerinden Sınav Yapılır Mı?

Dersin öğretmeni tarafından yapılacak olan işlem ve tavsiyelere göre akıllı tahta üzerinden bazı dersler için bir takım sınavlar yapılabilmektedir. Sizler de öğretmenlerinizin yönlendirmesi ile beraber akıllı tahtalar üzerinden sınav yapabilir ve sonuçlarınızı normal sınavlara göre daha hızlı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Akıllı tahta Her Ders İçin Uygun Mudur?

Akıllı tahta kullanımları günümüzde öğrencilere öğretilmekte olan dersler arasında her ders için uygun olmaktadır. Matematik, geometri, Türkçe, fizik, kimya, biyoloji, uygulama dersleri ve türevi her türlü ders için akıllı tahtayı kullanabilirsiniz.

Benzer İçerikler