Blog

Akıllı tahta kitapları indir

Son yıllarda akıllı tahta kullanım oranlarında yaşanan hızlı artış beraberinde bu sistemi destekleyen farklı uygulamalarında dolmasına neden oluyor. Bilgisayar sistemlerine bağlı olarak çalışan akıllı tahtalar Aynı zamanda Elektronik kitap kullanımlarını da destekleyen bir çalışma sistemine sahip. Böylelikle her bir eğitim kurumunda kullanılan akıllı tahtalar Z kitap ismi verilen elektronik kitapların indirilerek kullanılabilmesine olanak sağlıyor.

Z kitap uygulaması nedir

Z kitap uygulaması Fatih Üniversitesi tarafından üretilen bir Elektronik kitap Projesi olarak biliniyor. Okul kitabı olarak baskıya alınan tüm kitapların PDF formatında elektronik olarak hazırlandığı kitaplar Z kitaplar olarak biliniyor. Ve bu Z kitaplar akıllı Tahtalara indirilerek adeta bir bilgisayar niteliğinde kullanım imkanı sunuyor.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından tanımlanan Z kitap formatları öğrencilerin derslere daha hızlı bir şekilde motive olabilmesi ve bu derslerden daha çok keyif olabilmeleri adına hazırlanıyor. Bu kitap formatlarında Animasyon, grafik ve simülasyonlar yer alıyor. Zenginleştirilmiş kitap kavramının kısaltılması ile kullanılan Z kitaplar eğitim dünyasının en verimli dijital içerikleri olarak hayatımıza giriş yapıyor.

Kitaplarda adeta bir devrim niteliğinde olan Z kitap uygulaması akıllı Tahtalara kolayca indirilebilen ve bu sistemlere entegre olarak çalışabilen formatlara sunuluyor.  Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan Z kitaplar farklı birçok site bünyesinde en güvenli şekilde akıllı tahta sistemlerine indirilebiliyor. Akıllı tahta sistemlerine indirilen ve burada hafızaya alınan elektronik kitaplar artık günlük ders anlatımlarında kaldığınız yerden devam edebileceğiniz şekilde pratik bir kullanım imkanı sunuyor. Bu ürünler aynı zamanda etkileşimli tahta modelleri ile de entegre olabiliyor.

Akıllı tahta kitapları nereden indirilir

Dijital platformlarda kullanılmak üzere zenginleştirilmiş kitaplar adı altında hazırlanan ve yıllık ders plan ve programlarını içerisinde barındıran Z kitaplar ders müfredatlarına göre hazırlanıyor. E kitaplardan farklı olarak Z kitaplar içerisinde ses, görüntü, animasyon, video, grafik, tablo ve harita gibi farklı birçok içerik barındırıyor. Dolayısıyla elektronik kitaplara göre daha eğlenceli ve daha ilgi çekici olan Z kitaplara erişim ise oldukça kolay sağlanıyor. Kullanımı kolay ve pratik olan Z kitaplara internet üzerindeki birçok platformdan ulaşabilirsiniz.

Benzer İçerikler