Blog

Etkileşimli Tahta

Etkileşimli tahta, ekran üzerinde video görüntüleri, metin yazıları ya da grafik benzeri görüntüleri görüntüleyen bilgisayarlardır. Bu tahta türleri sunum yapan kişinin, sunumunu vurgulayarak yapmasına izin vermektedir. Aynı zamanda video oynatmaya ve öğrencilerin çalışmalarını, görsel olarak paylaşmasına yardımcı olur. Birçok özelliklere sahip olan bu tahta, dokunmatik olarak kullanılan bir, işlevselliğe sahiptir.

Bu tür tahtaların taşınması daha kolaydır ve diğer tahtalara göre daha ekonomiktir. Öğrenciler çalışmalarını rahatlıkla kaydedebilir ve diğer öğrencilerle paylaşmalarını sağlar. Öğretmenler ders notlarını ve dersle ilgili bilgilerini kaydetmesini sağlamaktadır.

Akıllı Tahta Kullanım Alanları Nelerdir?

Akıllı tahta kullanım alanlarında, birçok seçenekler bulunmaktadır. Öğrencilerin dersle ilgili etkileşimde olduğu zamanlarda, medya stüdyolarında, iş panolarında ya da spor yayın stüdyolarında kullanılmaktadır.

Bu tahta modelleri ile internete bağlanarak ya da yerel yayın ağlarını kullanarak, öğrencilerin tüm dünya üzerindeki, ders kaynaklarına girmesini sağlamaktadır. Öğretmenlerin ders kaynaklarını aramalarında yardımcıdır. Multimedya içeriklerini interaktif şekilde paylaşmalarına izin verilir.

Aynı zamanda bu tür tahtalar ile öğretmenler iş birliği içerisinde çalışarak, toplu çalışma ortamı kurmasını desteklerken, ders oluşturmalarını da sağlamaktadır. Bu tahtalar daha çok elektronik beyaz tahta olarak bilinmektedir. Bilgisayar üzerindeki işletim sistem yazılımı, tahta üzerinde bilgisayar verilerini yansıtarak yönetir.

Gelişmiş olan etkileşimli sistemler sayesinde, projektörlerin yerine led ekran modelleri kullanılır. Bu tür ekranlar biraz daha maliyetli olmalarına göre, sınıf içerisinde yardımcı etkileri bulunmaktadır.

65 İnç Led Dokunmatik Panel Özellikleri Nelerdir?

65 inç led dokunmatik panel özellikleri arasında, tek bir tuş yardımıyla açma ve kapama özelliği bulunmaktadır. Temperli ve matlaştırılmış olması ve anti glare cam sayesinde darbelere karşı dayanıklı şekilde üretilmiştir.

Kızıl ötesi teknolojisi ile hızlı ve devamlı olarak kullanılabilen bir özelliği vardır. Ayrıca elektronik kalem kullanımına gerek olmadan, kolayca kullanılabilir. Eğitim sürecinde herkesin ihtiyaçlarına göre tasarlanmıştır. Böylece ders esnasında daha verimli bilgi edinilmesi sağlanır.

Bu tahta üzerinde bulunan çocuk kilidi özelliği ile tahtanın dokunmatiği açılıp kapatılmaktadır. Aynı andan birden fazla kişinin tahtayı kullanmasını sağlayarak, grup çalışmalarına yardımcı olmaktadır. Materyaller üzerinde aktif bir kullanım işlevselliği sağlamaktadır.

Benzer İçerikler