Blog

Etkileşimli Tahta Nedir?

Artık okullarda kara tahta adını verdiğimiz eski tahtalardan yok, bunu açıkça söyleyebiliyoruz çünkü artık Milli Eğitim Bakanlığı dahi bünyesindeki okulların tahtalarını etkileşimli tahta yapmaya başladı. Hatta ülkemizde sadece çok az şehirdeki ya da ilçelerdeki okullarda etkileşimli tahta yok. Onlara da zaman içerisinde etkileşimli tahtalar getirilecek. Bu sebeple herhangi bir özel eğitim kurumunun etkileşimli tahta kullanmıyor olması demek çok büyük bir eksiklik olacaktır. Çünkü etkileşimli tahtalar ya da diğer adı ile akıllı tahtalar artık bir ihtiyaç değil bir zorunluluk haline geldi. Peki, etkileşimli tahta nedir hemen açıklayalım.

Etkileşimli Tahta Nedir?

Etkileşimli tahta, adından da anlaşılacağı üzere görsellerle, grafiklerle, ses ve ortam oynatıcıları sayesinde öğrencilerin dersleri çok daha rahat ve kolay anlayabilmesine olanak sağlayan özel bir akıllı tahta teknolojisidir. Etkileşimli tahta sayesinde dersler sadece kolay anlaşılabilir değil çok daha eğlenceli bir hal almaya başladı. Çünkü öğrencileri görseller, videolar ve çeşitli ortam dosyaları ile derse bağlayacak etkinlikler yapılabiliyor. Öğretmenler de dersten sıkılmıyor çünkü öğrencileri pür dikkat öğretmenini dinliyor. Eğer siz de bir eğitimci iseniz ve bir etkileşimli tahta arıyorsanız en doğru adreslerden bir tanesine geldiniz. Şirketimiz, akıllı tahta konusunda gerçek manada dünyanın en ileri teknolojilerini kullanan özel bir şirkettir. Bu zamana kadar geliştirdiğimiz akıllı tahta teknolojileri sayesinde yüz binlerce öğrenci ve eğitimcinin işini kolaylaştırmış olduk.

etkileşimli tahta

Etkileşimli Tahta Nasıl Kullanılır?

Etkileşimli tahta tıpkı televizyon misali bir adet kumandaya sahiptir. Bu kumanda sayesinde ise programlar, sayfalar, güncellemeler gibi değişiklikler yapılabilir. Aynı zamanda dokunmatiğin daha sağlıklı çalışabilmesi için de bir adet kaleme sahiptir. Bu kalem ve kumanda sayesinde etkileşimli tahta üzerinde etkinlikler sağlanabilir.

Benzer İçerikler