Blog

Etkileşimli Tahtalar Nasıl Bozulur?

Etkileşimli tahta; bilgisayarın gücünü, hızını elektronik bir kalem ihtiyacı olmadan dokunmatik olarak tahta üzerinden kullanmanıza yarayan çok amaçlı bir teknolojik alettir. Etkileşimli tahtalar iki farklı şekle ayrılır. Eski sistem projeksiyonlu etkileşimli tahtalar ve yeni sistem LED etkileşimli tahtalar olmak üzere iki farklı şekli vardır. Etkileşimli tahta yardımı ile eğitimler çok daha kolay bir hal alıyor.

Etkileşimli Tahta Çeşitleri

Yeni sistem olan LED etkileşimli tahta, günümüzde en çok kullanılan ve en çok verim alınan etkileşimli tahta çeşididir. Dokunmatik paneli sayesinde kullanımı da son derece kolaydır. Ultra HD 4K destekli LED panel yardımı ile, bir projeksiyon aletine ihtiyaç duyulmadan kaliteli görüntü ve dokunmatik deneyimi sunar. Kızılötesi dokunmatik teknoloji sayesinde aynı anda 20 farklı dokunuşa imkan sağlıyor. Entegre Android modüllü etkileşimli tahtalar herhangi bir bilgisayar olmadan android işletim sistemi sayesinde çalışabilir. Projeksiyon ile çalışan eski sistem etkileşimli tahtalar, bir projeksiyon aleti ve bir bilgisayar yardımı ile çalışır.

Etkileşimli Tahta Açılmıyor

Elektrik kesintisi olan etkileşimli tahta açılmaz ve bir süre sonra bozulma meydana gelir. Elektrik kesintisi tamamen giderildikten sonra etkileşimli tahta kullanımı yapılabilir. Enerji kablosu bağlantısı kontrol edildikten sonra etkileşimli tahtalar kullanılabilir.

etkileşimli tahta

Etkileşimli Tahtanın Faydaları

Bilgisayar aracılığı ile her türlü not ve doküman üzerinde işlem yapılabilir, bu notları ve dokümanları kaydedebilir ve paylaşabilir. Etkileşimli tahta kullanmak öğretmenlere son derece kolaylık sağlıyor. Dersi işlemek zevk haline geliyor. Etkileşimli tahtayı çok aktif bir şekilde kullanan öğretmenler öğrencilerin daha hızlı ve daha kolay öğrenmesini sağlıyor. Öğrenciler etkileşimli tahtalar sayesinde yaratıcı bir şekilde düşünebiliyor. Derslerin güçlü ve kalıcı etki yaratmasını sağlıyor. Öğrenciler ve öğretmenler istedikleri zaman etkileşimli tahta sayesinde derslere tekrar erişim sağlayabilir.

Kızılötesi Etkileşimli Tahta İsimleri

Kızılötesi etkileşimli tahtalar günümüz de en çok kullanılan etkileşimli tahta modelleri arasında yer alıyor. Aslında bilindik olan bir sistemin yeniden yorumlanmış halidir. Her gün evlerde kullanılan televizyon kumandaları sayesinde LED ekrana kızılötesi sinyal gönderir, bunun karşılığı olarak televizyon sinyalleri alır ve açılır. Aynı sistem etkileşimli tahtalarda da mevcut.

Benzer İçerikler