Blog

Akıllı Tahta Uygulamaları Nelerdir?

Eğitim öğretim alanında yapılan teknolojik yenilikler arasında yer alan akıllı tahta uygulamaları hem öğretmen ve hem de öğrenciler adına son derece faydalı kaynaklara internet ağı ile erişimi sağlar.

Ne Zaman Uygulama Hayat Geçti

Gelişmiş ülkelerde milenyum çağı ile hayata geçirilen akıllı tahta uygulamaları ülkemizde 2005 yılından bu yana uygulanıyor. Özel okul ve dershanelerde öncelikle uygulanan bu uygulama günümüzde devlet okullarında da başarılı şekilde uygulanıyor. Her sınıfa özgü eğitim müfredatına uygun olarak hazırlanan bu uygulamalar öğrenci ve öğretmenler tarafından kolaylıkla kullanılabilecek şekilde dizayn edilmektedir.

Akıllı Tahta Uygulamaları Ne İçerir

Akıllı tahta uygulamaları tahtaya dışarıdan müdahale imkanı sunmakla birlikte tüm kitapları

  • Video
  • Ses
  • Görüntü
  • Animasyon
  • İnteraktif uygulamalar

İle destekleyici bilgi formatları ile zenginleştiriyor.

akıllı tahtaKaç Çeşit Akıllı Tahta Var

Kalem gerek duyulmadan dokunmatik bir yöntemle tahtayı kullanma olarak tanımlanan akıllı tahta projeksiyonlu olarak eski teknoloji ürünü olarak bilinirken şimdiki teknolojik yenilik olarak ledli akıllı tahta olarak kullanılıyor. Ayrıca kızıl ötesi akıllı tahta uygulamaları da günümüz teknolojisinin eğitim ve öğretime sunduğu katkılar arasında yer alır. Windows 10 sürümüne göre ayarlanan akıllı tahta android işletim sistemine de uyumlu hale getirilebiliyor.

Başarıya Giden Yolda Akıllı Tahta

Akıllı tahta teknolojisi ile her ders aralığından verim almak ve kalitesi yüksek veriler almak mümkün olmaktadır. Hızlı ve etkin sınırsız bir arama modülüne sahip olunur. Öğrencilere veri aktarımı farklı alternatiflerle sunulur. Ofis işlemlerinde hizmet içi eğitimler daha verimli hale dönüşür.

Akıllı tahtaların modülerliği zaman içerisinde değişip gelişmeye uygun olup bu yeni veriler akıllı tahtalara anında yansıtılır. Tebeşir tozu zarrrlarından öğrenci muzdarip olmaz, sınıfın tamamı led ortamındaki akıllı tahtayı rahatlıkla görebilir.

Fiyatlar

Akıllı tahtalar eğitim ve öğretim alanları dışında ofis alanlarındaki hizmet eğitimlerinde de kullanılan materyaller arasında yer alıyor. Bir akıllı tahta maliyeti günün koşullarında ve tahtanın özelliğine bağlı olarak 10.000 TL civarında olup daha uygun fiyatlı akıllı tahtalar da piyasalarda bulunur. Marka ve özelliğine göre değişen fiyatları konusunda ilgili satış adreslerinden bilgi almak faydalı olacaktır.

Benzer İçerikler