Blog

Dokunmatik Akıllı Tahta

Dokunmatik akıllı tahta, eski tip tahtaların yerine geçen dijital sistem üzerine tasarlanmış tahta türüdür. Bu tahtalarla sunum, ders hazırlığı, planlama yapılarak, ders işleyişi takip edilebilir. Geleneksel tahta modelleri ile marker tahtaların yerini alarak, bütün ders süreçlerinin interaktif olarak işlemesini sağlar.

İnternet erişiminin veya yerel ağın olduğu her alanda rahatlıkla kullanılabilir. Ayrıca tüm dünya üzerinden, yer ve uzaklık fark etmeksizin, derse katılım sağlanabilir. Bu tahtaların görevi, dijital dünyada, ders işleyişi ve öğretmen, öğrenci etkileşimini daha iyi hale getirmektir.

Geleneksel tahtaların yerine geçerek, bilgisayar üzerindeki bütün bilgileri alır ve bilgisayarda bulunan hız, esneklik ve güç fonksiyonlarını kullanarak bu tahta üzerinde toplamaktadır.

Etkileşimli Tahta Ne İşe Yaramaktadır?

Etkileşimli tahta ne işe yarar sorusuna cevap olarak, okulların her alanında kullanılabileceği söylenebilir. Bu ürünler genellikle öğrencilerin ve öğretmenlerin gözdesi haline gelmiştir. Bu tahtaların üzerindeki ders notları ile üzerinde işlenen ders içerikleri kaydedilebilmektedir. Kaydedilen bütün ders notları ne zaman istenirse yeniden gösterilebilir. Böylece sınıf içerisinde öğrencilerin dikkati dağılmadan ders devam eder ve öğretmene kolaylık sağlar. Ayrıca zamandan kazanılmış olur.

Bu tahtaların en büyük avantajlarından biri de çalışma alanında sınır olmamasıdır. Ders veya sunum esnasında saniyeler içerisinde yeni bir sayfa açılarak, sunuma ya da derse devam edilebilir. Ayrıca derse katılamayan öğrenciler için, ders notlarını kayıt altına alarak işleyişi takip etmeleri sağlanır.

65 İnç Led Dokunmatik Panel Özellikleri

65 inç led dokunmatik panel sayesinde, eğitim sürecindeyken kaliteli ekran görüntüsü alma seçeneği sunar. Bu şekilde eğitim sırasında karşı tarafa gönderilmek istenilen bilgiler, daha kaliteli şekilde gönderilmektedir. Ekrana yansıtılan bütün görsellerin veya videoların daha kaliteli ve çözünür olduğu görülür.

Sınıf içerisinde veya ofis ortamında istenilen bir sistem üzerinden destek alma imkanı sunar. Temperli ekran sayesinde dış etkenlere karşı dayanıklıdır.  Ders sonunda tahta üzerindeki görüntüler, isteğe göre yazılı olarak bastırılabilir. Aynı zamanda öğrencilerin maillerine dosya olarak gönderilebilir. Bu tahtanın sürekli internete bağlı olması, sınıf içerisinde sorulan soruyla alakalı olarak, öğretmenin çeşitli cevaplar vermesini sağlamaktadır.

Benzer İçerikler