Blog

Akıllı Tahtalar Öğrencinin Motivasyonunu Nasıl Etkiliyor?

Öğrencilerin motivasyonunu büyük bir ölçüde arttıran akıllı tahta öğrencilere hem daha ilgi çekici geliyor, hem daha iyi bir şekilde derse odaklanmalarını sağlıyor. Bunun sonucunda da öğrenciler derslerinde daha başarılı oluyor, derslerini severek yapıyor. Yapılan araştırmalar sonucunda akıllı tahta kullanımı başladığı andan itibaren öğrencinin motivasyonunda oldukça fazla artış gözlemlenmiştir.

Ayrıca öğrencinin derslerinde daha fazla başarılı olduğu, dikkatini dersine daha fazla verdiği ortaya çıkmıştır. Üstelik öğretmenler de bu durumun son derece farkında. Öğretmenler eğitimde Akıllı Tahta kullanıldığından beri öğrencilerinin motivasyonunun büyük ölçüde arttığını belirtiyor. Akıllı tahtalar sayesinde öğrencilerinin dersi daha iyi ve daha hızlı bir şekilde anladığını ifade etmişlerdir.

Öğrenciler Akıllı Tahtada Bulunan Özellikleri Fazlasıyla Sevdi

Öğrenciler akıllı tahtalarda bulunan kaynak çeşitliliğini, renk, hareket, ses ve dokunma gibi özelliklerini sevdiklerini ifade etmişlerdir. Bu akıllı tahta sadece öğrencinin verimini ve motivasyonunu arttırmakla kalmamış, bunun yanında öğrencilere eğlenerek öğrenmenin kapılarını aralamıştır. Öğrencilerin büyük bir çoğunluğu akıllı tahtalar sayesinde dersin daha eğlenceli bir hale geldiğini ifade etmişlerdir. Ders eğlenceli bir hale gelince otomatik olarak öğrencinin motivasyonuna da büyük ölçüde katkı sağlamayı başarıyor.

Kalıcı Öğrenmeyi Sağlıyor

Öğretmenler akıllı tahtalar sayesinde öğrencilerinin dersleri kalıcı bir şekilde öğrendiklerinin altını çiziyor. Öğretmenler akıllı tahtalar sayesinde hem kendilerinin, hem öğrencilerinin motivasyonlarının büyük ölçüde arttığını belirtmişlerdir. Akıllı tahtalar dikkat çekici bir özelliğe ve görünüme sahip olduğu için öğrencilerin derse katılımlarını da oldukça fazla etkiliyor.

Eğitim sistemi bu akıllı tahtalar ile tanıştığı günden beri her bir öğrencinin derslere katılım oranının büyük bir ölçüde arttığı fazlasıyla gözlemlenebiliyor. Hatta bu akıllı tahtalar dikkat eksikliğine sahip olan her bir öğrenci için son derece etkili.  Akıllı tahtalar dikkatleri üzerine çekmeyi başardığı için dikkat dağınıklığına sahip olan öğrenciler bile derse büyük bir oranda katılım gösteriyor. Yapılan bir araştırma sonucunda akıllı tahtalar dikkat dağınıklığı olan kişilere de büyük bir fayda sağlamış, onların bu dikkat dağınıklığı sorununu büyük ölçüde ortadan kaldırmayı büyük oranda başarmıştır.

akıllı tahta

Benzer İçerikler