Blog

Akıllı Tahta Neden Kullanılır?

Akıllı tahtalar, günümüzün eğitim kalitesi açısından en önemli teknolojilerinden bir tanesidir. Kara tahtaların yerini yavaş yavaş alan akıllı tahta sayesinde artık öğrenciler ders takibini daha rahat yapabilir, öğretim görevlileri de ders sunumlarını daha kaliteli bir şekilde yapabilirler.

Teknolojinin hayatımıza getirdiği kolaylıklar sayesinde hem eğitim hem de özel yaşamlar daha kolay hale geldi. Akıllı tahta, internete bağlanabilen, herhangi bir slaytı anında yansıtabilen ve video desteği sayesinde öğrencilerin dersleri daha kolay anlayabilmesine olanak sağlar. Günümüzün gelişen teknolojisinin neredeyse tamamını bünyesinde barındıran akıllı tahtalar sayesinde artık hem öğretmenin işi kolaylaşmış oldu hem de öğrencilerin işi kolaylaşmış oldu.

Akıllı Tahtaların Özellikleri

Akıllı tahtalar internete bağlanabilir, dokunmatik ekran ile kullanım kolaylığı sağlar, bluetooth gibi bağlantı yazılımları sayesinde iki cihaz arasında bağlantı kurup dosya ve veri transferi yapabilir. IR dokunmatik ekranları sayesinde buğu olma imkanı yoktur, bu sayede ekranda görüntü kaybı yaşanmaz ve öğrencilerin eğitimi yarıda kesilmemiş olur. Bazı akıllı tahtalar elektrik olmadan çalışmıyorken bazı akıllı tahtalar ise güçlü bataryaları sayesinde uzun süre elektriksiz kullanım imkanı sağlar. Birbirinden farklı boyutlardaki akıllı tahtalar XX inç ile XX inç aralığına kadar çıkabiliyor. Özellikle sınıf ortamları için kullanılan XX inç ekran akıllı tahtalar ile eğitim daha kaliteli hale geliyor.

akıllı tahta

Akıllı Tahta Fiyatları

Akıllı tahta fiyatları, boyutlarına, özelliklerine ve çeşitli özelliklere göre farklı fiyatlandırılıyor. Tek bir model ya da tek bir akıllı tahta teknolojisi yok. Bu sebeple en doğru fiyat bilgisini yine HNC’den alabilirsiniz. Aşağıda yer alan iletişim bilgilerimizden hemen bize ulaşın ve size en güncel ve en indirimli fiyatları sunalım.

Benzer İçerikler