Blog

Akıllı Tahta Kalemi

Akıllı tahta kalemi, akıllı tahtalar için gerekli olan bir araç. Bu araç ile ilgili pek çok şeyin bilinmesi gerekiyor. Gelin sizlere bunları açıklayalım.

Akıllı tahtalar, eğitim veya iş hayatında büyük bir öneme sahip olmakta. Şu anda okullarda, ofislerde, toplantı salonlarında ve bu gibi birçok yerde akıllı tahtalarla karşılaşmak mümkün hale geliyor. Bu tür ürünlerden yararlanırken en önemli bileşenlerden birisi de akıllı tahtanın kalemi olmakta. Tahta kalemi sayesinde dokunmatik ekrandan daha iyi yararlanılabiliyor.

Akıllı Tahtayı Kullanmak için Gerekenler

Bu ürün için birçok şey gerekiyor. Bunlardan birisi projeksiyon. Projeksiyon, tahtaya görüntü yansıtmak için kullanılan bir alet. Bu alet sayesinde tahta hem görüntüye kavuşuyor hem de dokunmatik hale geliyor. Dokunmatik ekran teknolojisi için ise özel bir teknikten yararlanılıyor. Bu sayede projeksiyondan gelen ışık, dokunmatiğe dönüşüyor.

Tahtayı kullanmak için gerekli bir diğer bileşen enerji olmakta. Elektrik olmadan ürünü çalıştırmak mümkün olmaz. Eğer elektrik bulunuyor ise gerekli olduğu takdirde internet hattının da olması lazım. Bu sayede tahtayı kusursuz bir şekilde kullanmak mümkün hale geliyor.

Akıllı Tahta Kalemi

Bu ürünü kullanırken gerekli olan en önemli ürünlerden birisine geçelim: Akıllı tahta kalemi. Tahtayı kullanmak adına bu kalem, büyük bir önem arz ediyor. Tahta kaleminin amacı, tahtayı kullanırken bazı işlemleri yapabilmek. Örneğin çizim yapmak gerektiğinde bu kalemden yararlanılıyor. Çizim yapmanın yanı sıra seçim veya silme gibi işlemlerde de kalem kullanılıyor. Özetle kalem, ekrana dokunmak adına önemli bir alet.

Burada şöyle bir soru akla gelebilir: Parmakla yapmak mı kalemle yapmak mı? Her ikisi de olur fakat akıllı tahtalar için tasarlanan kalemin bazı ayrıcalıkları bulunur. Bunlardan birisi daha ince bir uca yer vermesi. Kalemin ince uçlu olması ekranı kullanırken hata yapma ihtimalini azaltır. Yani çizilecek şey daha kolay görülerek çizilir.

Bir diğer avantaj tahta kalemlerini yerleştirmek için alt kısımda bir alanın bulunması. Çizim yapıldığında temizlemesi kolay olan bu tahtalar, leke bırakmaz ve ilk günkü görünümünü korumayı sürdürür.

akıllı tahta

Benzer İçerikler