Blog

Akıllı Tahta Kalemi Nasıl Kullanılır?

Okullar ve diğer eğitim kurumlarında tercih edilen akıllı tahtalarda kullanılan akıllı tahta kalemlerinin birçok farklı çeşidi bulunuyor. Akıllı tahta kalemi farklı tahta tipleri için değişik özelliklerde bulunuyor. Günümüzde hala iki yazı tahtası kullanımı bulunuyor.

Ancak iki tahta için uyumlu kalemlerin olması kullanım açısından daha kolaylık sağlayabilir. Okullarda bulunan akıllı tahta kalemi kolay bir şekilde yazı yazmak ve şekil çizmek kolay olmaktadır. Aynı zamanda ders anlatımı sırasında pek çok avantajı bulunuyor.

Akıllı Tahta Kalemi ve Özellikleri

Okul ve eğitim kurumlarında kullanımı oldukça yaygın akıllı tahta kalemleri birçok özellikleri bulunuyor. Akıllı tahtaların özelliğinden dolayı kullanılacak kalemin de ona uygun olması gerekir.

Teknolojik yazım imkanları desteklemesi, üzerinde yazı yazma ve şekil çizme kalemin en önemli özellikleri arasında yer alıyor. Sıradan fosforlu kalemlerinden farklı olarak akıllı tahtalarda kullanılan kalemlerin yazıları kolaylıkla silinme imkanı bulunuyor.

Akıllı Tahta Kalemi Çeşitleri

Hem beyaz tahtada hem akıllı tahtalarda kullanılan kalemlerin insan sağlığına herhangi biri zararı bulunmuyor. Pratik bir temizleme imkanı için bir kuru bez olması bile yeterli olabiliyor. Akıllı tahtalarda kullanılan kalemlerin özelliklerine göre iki türü bulunuyor.

  • Etkileşimli kalem
  • Lazer özellikli kalem

Genellikle kullanılan zemine göre tahta kalemlerin hem çeşitleri hem de özellikleri değişmektedir. Özellikleri dışında bulunan kalemlerin kullanılması tahtaya zarar verdiği gibi temizlenmesi de daha güç olmaktadır.

akıllı tahta

Etkileşimli Akıllı Tahta Kalemi

Bu tür kalem çeşidi tahta ile olan etkileşimi sayesinde oldukça kullanımı yaygındır. Adeta bir bilgisayarın sahip olduğu işletim sistemi gibi bir donanımı ile kullanıcıya birçok avantaj sağlıyor. Dokunmatik ekran üzerinde yazı yazma ve çizme gibi avantajlar sağlar.

Lazer Özellikli Akıllı Kalem

Akıllı kalemlerde bulunan özelliklerinden bir diğeri ise lazer özelliği olmasıdır. Ders anlatımı veya toplantılarda üzerinde dikkat çekmek istenen durumlarda bu özellikten yararlanılmaktadır.

Akılı Tahta Kalemin Faydaları

Akıllı tahtaların ve kullanılan kalemlerin birçok avantajı bulunuyor. Özellikle derslerde ve toplantılarda sunum yapacak kişilere oldukça faydalı oluyor. Beyaz tahtalar içinde uyumlu olan kalemler kişilere kullanım kolaylığı sunuyor. Tahtalara yazılan yazı ve şekillerin farklı renklerle yapılması daha fazla ilgi çekiyor.

Benzer İçerikler