Blog

Akıllı Tahta Bilgisayara Nasıl Bağlanır?

Akıllı Tahta; bilgisayarın gücünü, hızını ve esnekliğini elektronik bir kaleme ihtiyaç duymadan dokunmatik olarak etkileşimli tahta üzerinde kullanmanızı sağlamaktadır. Dilerseniz tahtaya özel kalem ile daha düzenli şekilde de yazabilirsiniz. Devlet tarafından okullara temin edilmekte olup eğitimde büyük rol oynar. Büyük ekranı sayesinde kalabalık sınıflarda eğitimi kolaylaştırır.

Akıllı Tahta Nerede Kullanılır?

Akıllı Tahta genellikle okullarda eğitim amaçlı kullanılmaktadır. Geniş ve dokunmatik ekranı olması bakımından çok kullanışlı bir teknolojik alettir. Kalabalık sınıflarda ders verimini arttırmasıyla beraber köy okulları gibi teknolojik bakımdan yeterli olmayan yerlerde öğrencilere öğrendiklerini uygulama fırsatı vermesi bakımından epey yararlı ve kullanışlı olmaktadır.

Neden Etkileşimli Tahta Bilgisayara Bağlanır?

Bilgisayarınızdaki belge, görsel, ses, slayt gibi dokümanları tahtaya aktarmaya yarar. Böylece bunları büyük ekrana yansıtmış olursunuz. Sunumlar, ders anlatımları, eğlence amaçlı film izlemek, yüksek tonda şarkı dinlemek amacı ile kullanılabilmektedir. Dilediğiniz doküman, ses, görsel, video veya slaytlar cihazlar arası paylaşımla ekrana yansıtabilir, belgeleri görüntüleyebilir ve slaytları oynatabilirsiniz.

Etkileşimli Tahta Bilgisayara Nasıl Bağlanır?

Etkileşimli Tahta ve bilgisayar arası doküman paylaşımı için bir bağlantı kablosu gerekmektedir. HDMI girişine kabloyu takarak bağlantıyı sağlamış oluruz. Kabloyu taktığımızda ekranda cihaz profili gözükür ve dilediğiniz işlemi yapabilirsiniz.

akıllı tahta

Akıllı Tahta Ve Klasik Tahtanın Farkları

Akıllı Tahta klasik tahtaya farkla zaman kazandırır, yazıyı daha okunabilir, klasik düz yazı biçiminde istenilen punto ve stil ile daha okunabilir ve istenilen şekilde ayarlanabilmesi bakımından yararlı ve bol seçeneklidir. Ayrıca klasik tahtaya göre görsel üzerinden ve ses etkileşimi desteğinde anlatıma fırsat verir bu yüzden daha kullanışlıdır. Bunların yanında sınırsız alan kapasitesi sayesinde yer alanı bakımından sorun yaşanmaktadır.

Klasik tahtada yazılanları silmek zorunda iken Akıllı Tahta kullanırken yazılar saklanıp devam edilebilmektedir. Gerekse zaman gerekse seçenek ve kullanış bakımından Akıllı Tahta çok daha kullanışlı, kullanımı uygun ve günümüzde daha yaygın kullanılan seçenek olmakla eğitimde büyük yarar sağlamaktadır. Günümüzde çoğu okulda bulunmaktadır.

Benzer İçerikler