Blog

Akıllı Tahtalar İle Neler Yapılabilir?

Teknoloji eğitim sektörüne yeni bir şeyi kazandırdı. O ise Akıllı Tahta olmuştur. Akıllı tahtalar eğitim sektöründe bulunan herkese büyük bir kolaylık sağlamıştır. Akıllı tahtalar sayesinde artık tebeşir veya tahta silme tarihe karışmış durumda. Eğitim teknoloji sayesinde kara tahtadan akılı tahtalara kadar gelmiş durumdadır. Öğretmenlere ve öğrencilere büyük bir kolaylık sağladığı için Akıllı Tahta eğitimin vazgeçilmezleri arasında çoktan yerini almıştır.

Akıllı Tahta Kullanmanın Önemi Nedir?

Akılı tahtalar oldukça zaman kazandıran bir şeydir.  Bundan önce tahta silme işlemi yeterince zaman kaybettirdiği gibi dersin ortasında öğrencinin ve öğretmenin dikkatini de dağıtıyor, dersin soğumasına yol açıyordu. Ancak akıllı tahta sayesinde bu tahta silme işlemi son buldu.  Öğretmenler akıllı tahtalarda sunum yapabiliyor. Bu sayede ders oldukça verimli bir şekilde geçiyor, öğrenciler dersi daha iyi bir şekilde anlıyor.

Akıllı Tahta Nedir Ve Ne İşe Yarar?

Akıllı tahtalar hakkında kısa bilgiler vermek gerekirse bilgisayar da yer alan programların elektronik tahtalar üzerinde gösterilmesidir. Bilgisayar gücüyle çalışan teknolojik bir sistemdir.  Akılı tahtaların sağlamış olduğu çok sayıda fayda bulunmaktadır. Hem öğretmenler hem de öğrenciler için eğitim alanında pek çok fayda sağlayan akıllı tahtalar sağlamış olduğu kolaylık nedeniyle günümüzde her okul ve sınıfta mevcut hale geldi. O faydalar ise işte şu şekilde sıralanmaktadır;

  • Öğrenciler için dersler daha zevkli bir duruma getiriyor, dersi daha iyi bir şekilde anlıyor.
  • Öğrenciler oldukça rahat bir şekilde dokümanları takip etme imkânına sahip oluyor.
  • Öğretmenler ve öğrenciler istedikleri derse istedikleri zamanda hızlı bir şekilde erişim sağlamaktadır.
  • Çalışma kaydını tutabilirsiniz. Yapmış olduğunuz her çalışmayı kayıt altına alarak bir sonraki günde kaldığınız yerden hiç vakit kaybetmeden devam etme fırsatına erişim sağlarsınız.
  • Akıllı tahtaların görselliği ön plandadır. İnsan görselliğin ön planda olduğu şeyi daha hızlı bir şekilde öğrenir. Bu sayede akıllı tahtalar hızlı bir şekilde öğrenmeyi destekleyen bir tahtadır. Bir akıllı tahta en çok bu özelliği ile dikkatleri üzerine çeker ve eğitimde bu yüzden kullanılır.

Bir akıllı tahta eğitime çok sayıda fayda sağlamıştır.

akıllı tahta

Benzer İçerikler