Blog

Akıllı Tahta

Teknoloji her geçen gün gelişiyor. Teknolojinin gelişmesi eğitimi de etkiliyor. Eğitimde kullanılan araç gereçler değişiyor. Günümüzde kullanılan teknolojik aletlerle bilginin kaynağı sorgulanabiliyor. Ancak bu ürünlerin özenli kullanılması gerekiyor.

Akıllı Tahtaların Avantajları

Okullarda yer alan beyaz tahtaların etkileşimli olanlarına akıllı tahta adı veriliyor. Akıllı tahta bilgisayar görevi görüyor. Akıllı tahtaların beyaz tahtalara göre birçok avantajı bulunuyor. Akıllı tahtalarda işlenen dersler daha kalıcı oluyor.

Tahtaya çizilmesi gereken bir durum akıllı tahta sayesinde anında öğrencilere gösterilebiliyor. Akıllı tahtada yapılan çalışmalar kaybolmuyor, kaydedilebiliyor. Akıllı tahta sayesinde öğrencilere bolca soru sorulabiliyor.

Kara tahtanın belli bir alanı bulunuyor. Ancak akıllı tahta ile özgür bir şekilde çalışılabiliyor.

Etkileşimli Tahta Nedir?

Bir bilgisayara bağlı olan büyük ekranlara etkileşimli tahta deniyor. Etkileşimli tahtanın kullanılarak işlendiği dersler daha verimli ve daha zevkli geçiyor. Ancak etkileşimli tahtanın doğru bir şekilde kullanılması gerekiyor. Tahtanın bozulması durumunda yetkili firmadan yardım istemek gerekiyor.

Etkileşimli tahtalar, öğrencilere simülasyon şeklinde öğrenme fırsatı verebiliyor. Bu yönüyle birçok öğretmenin işini kolaylaştırıyor. Eskiden kullanılan tepegöz, projeksiyon gibi aletler etkileşimli tahta sayesinde tarih oluyor. Etkileşimli tahtaları her branştaki öğretmen kolayca kullanabiliyor.

65 inç Led Dokunmatik Panel

Günümüzde farklı tarzda dokunmatik ürünler çıkarılıyor. Gelişen teknoloji ile birlikte çok daha akıllı ve gelişmiş ürünler çıkıyor. Bu ürünler insan hayatını kolaylaştırmaya yardımcı oluyor. Farklı büyükteki ekranlar farklı amaçlar için kullanılabiliyor. 65 inç ekranlar daha çok eğitimde kullanılıyor.

65 inç led dokunmatik panel almak isteyenler birçok farklı firma ile görüşüyor. Her firmadan fiyat alıp en uygun fiyatlı ve kalitelisi hangisi ise o ürün alınıyor. Bu ekranlar tek tuşla açma kapama fırsatı sunuyor. Çocuk kilidi özelliğinin bulunması ebeveynleri mutlu ediyor.

Benzer İçerikler