Blog

Akıllı Tahta Güncelleme Nasıl Yapılır?

Günümüzde faal olarak kullanılan ve güncellenmiş şekilde insanlara sunulan faz Windows 10’dur. Ancak pek tabi dünyanın her yerinde bu güncellemelerin sağlıklı bir şekilde yapılması ve birebir kullanılması mümkün değildir. Dolayısıyla bazı cihazlarda hala güncellenmemiş yani eski fazlar kullanılabiliyor. Örneğin akıllı tahta ürünlerinde eski fazlar hala kullanılabiliyor. Siz de kullanmış olduğunuz bu cihazları en güncel hali ile kullanabilirsiniz.

Faz Yükseltmeleri

Faz elektronik ve internet erişimi olan cihazlarda kullanılan Windows sistemlerine verilen addır. İnternet erişimi olan cihazlarda ve diğer cihazlarda kullanılan bu sistemler insanlar gezgin uygulamalarda çok daha rahat dolaşabilmesini sağlar. Yine bunun yanında akıllı tahta gibi ürünlerde ise sistemin daha sağlıklı işlemesine yardımcı olur.

Akıllı Tahta Özellikleri

Akıllı tahtalar, cep telefonu ve insanların yanlarında taşıdıkları diğer pratik elektronik cihazlardan farklı olduğu için güncellemelerinin unutulmaması gerekir. Dolayısıyla akıllı tahta sahibi iseniz bu konuda özellikle dikkatli olmanız gerekebilir. Çünkü akıllı tahta ürünleri uzun ömürlü kullanılmak isteniyorsa tüm sistemi ilgilendiren bu faz güncellemelerin uygun şekilde yapılması gerekir. Güncelleme yapılmayan ürünlerde birçok sorun yaşanabilir.

Güncellemenin Önemi

Gerek diğer elektronik cihazlarda gerekse de akıllı tahta ürünlerinde güncelleme yukarıda da değinildiği üzere çok önemlidir. Çünkü güncelleme yapılmadığında karşılaşılacak olan sorunlar ürünü rahat ve gerektiği gibi kullanmanızı engelleyecektir. Bu anlamda güncelleme yapılmayan ürünlerde;

  • Son faza uyumlu uygulamalar açılmayabilir.
  • İnternet erişiminde sorun yaşanabilir.
  • Üründe sistemsel hatalar oluşabilir. Ki bütün bu sayılan sonuçlar bir akıllı tahta ürünü için hayati tehlikeye sahiptir. Bu konuya gerekli önem verilmediğinde ürünün neredeyse hiç çalışmaması gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

akıllı tahta

Nasıl Yapılır?

Güncelleme tek ürünlerde çok kolay yapılır. Ancak belli sayı üzerindeki ürünlerde bu güncelleme zaman alabilir. Örneğin bir akıllı tahta ürününe faz 10’u yani Windows 10’u yüklemeye çalıştığınızda bu pek vakit almayacaktır. Ancak okul gibi akıllı tahta sayısı 20 ve daha fazla olan yerlerde bu güncellemeler uzun sürebiliyor.

Öncelik Yedekleme

Zamandan tasarruf ve birden fazla akıllı tahta ürününün güncellenmesi için bir akıllı tahta ürününe güncellemeyi yapmanız yeterlidir. Çünkü bu yedeklemeyi daha sonra diğer akıllı tahtalara yükleyerek kısa sürede güncelleştirmeleri yapabilirsiniz. Bu pratik çözüm size büyük kolaylık ve zaman tasarrufu sağlayacaktır.

Benzer İçerikler